У понедељак, 20. маја 2024. године, у тржном центру „Галерија“ на првом спрату отворена је изложба „Стварамо уметност инспирисани Италијом“, коју је организовао бренд Birra Moretti.

Поставка изложбе резултат је путовања у Фиренцу, које је бренд Birra Moretti организовао за ауторе током априла месеца. Ова изложба је део пројекта подршке младим уметницима у Србији, који се одржава већ трећу годину заредом.

Најбољи радови биће оцењени од стране стручног жирија, али и путем гласања шире јавности на званичном сајту Birra Moretti. Гласање за најбољи рад траје од 13. маја до 14. јула, док ће изложба у Београду бити отворена до 25. маја.

Студенти нашег факултета, Ксенија Станковић, Андријана Јовановић и Даница Стојановић, учествују у кампањи заједно са студентима Факултета ликовних уметности у Београду, Факултета примењених уметности у Београду и Академије уметности у Новом Саду. На отварању је присуствовала и Марта Пејчић, асистенткиња са Факултета уметности у Нишу.