Плакати Вере Николић, студенткиње четврте године и Нађе Станисављевић, студенткиње мастер студија Факултета уметности у Нишу, Департмана за примењене уметности, селектовани су за међународну изложбу дизајн форума “FLUID – Regional Awards for Young Designers 2024” у Црној Гори.

Жири у саставу: Мирко Илић (САД), Борут Вилд (Србија), Дејан Кршић (Хрватска), Никола Бада Радоњић и Ана Матић (Црна Гора) одабрао је за изложбу 39 плаката од укупно 254, аутора из Црне Горе, Босне и Херцеговине, Србије, Хрватске, Словеније, Косова и Албаније.

Изложба селектованих радова ће бити организована у оквиру програмског сегмента „FLUID Expo – FLUID dizajn foruma 12/2024“, а отварање ће се одржати 19. априла 2024. године у 12 сати, у галерији „C2“, Факултета ликовних умјетности Цетиње, када ће бити објављена и имена три награђена аутора.

Ментор: др ум. Миљана Раденковић

Асистент: др ум. Јована Николић