Category

Обавештења

Category

Позив на разговор са Владаном Јолером

Позивамо вас на разговор са ВЛАДАНОМ ЈОЛЕРОМ Дели простор, Давидова 2а, Ниш Петак, 22. септембар, у 18х Са Владаном ћемо говорити о вештачкој интелигенцији, невидљивим структурама које се налазе иза екрана наших компјутера и мобилних телефона, о нашем свакодневном невидљивом раду на дигиталним платформама, о друштвеним мрежама, надзору и…

Одбрана завршног рада Мастер академских студија – Марта Балог – Извођачке уметности, флаута

Ментор: Мр Анђела Данковић, редовни професор Програм: К. Ф. Е. Бах – Концерт д-мол Ф. Шуберт – Интродукција и варијација на тему “Увело Цвеће“ Е. Варезе – Денсити 21.5. за флауту соло Четвртак 21.09.2023. 11,00 часова сала бр. 6 Факултета уметности у Нишу Кнегиње Љубице 10, Ниш

Позив уметницима да учествују на изложби “Бијенале акварела, Нови Сад 2023.”

Позивамо уметнике да учествују на изложби “Бијенале акварела, Нови Сад 2023.” Сви уметници старији од 18 година, са територије Србије, могу учествовати на конкурсу за прво бијенале акварела у Новом Саду, које ће се одржати у новембру 2023, у организацији Културног центра Нови Сад. Аутори конкуришу са једним радом.…

Коначна ранг-листа – Основне академске студије – Други конкурсни рок 2023/24.

Коначна ранг-листа кандидата који су положили испит за проверу склоности и способности за упис у прву годину основних академских студија у школској 2023/2024. години, у другом конкурсном року на Студијском програму основних академских студија – Извођачке уметности (пдф)

Јединственa ранг-листa – Основне академске студије – Други конкурсни рок 2023/24.

Јединственa ранг-листa кандидата који су положили испит за проверу склоности и способности и стекли право на рангирање у другом конкурсном року за упис на Студијски програм – Извођачке уметности у академској 2023/24. години (пдф)

Октобарски испитни рок – Колоквијум за предмет Солфеђо – Извођачке уметности

СОЛФЕЂО – ИЗВОЂАЧКЕ УМЕТНОСТИ ОКТОБАРСКИ ИСПИТНИ РОК Колоквијум за текући семестар, за претходне семестре среда, 27.09.2023. уч. бр. 12 ПИСМЕНИ И УСМЕНИ КОЛОКВИЈУМ 11:00-12:00 – II година – C3, C4 12:00-13:00 – III година + IV година соло-певање – С5, С6, С7, С8 13:00 – I година – С1,…

Одбрана завршног рада Мастер академских студија – Павле Станковић – Извођачке уметности, гитара

Ментор: Мр Милош Јањић, редовни професор Програм: Domenico Scarlatti – Sonata K 213 Anton Diabelli – Sonata F-Dur Napoleon Coste – Le Depart Isaac Albeniz – Granada Regino Sainz de la Mazza – Rondena Toru Takemitsu – Equinox Alexander Tansman – Pasacaille Среда, 06.09.2023. 13,45 часова sala br. 6…

Одбрана завршног рада Мастер академских студија – Александра Аврамовић – Извођачке уметности, гитара

Ментор: Др ум. Слободан Миливојевић, ванредни професор Програм: – Agustin Barrios Mangore (1885-1944): Julia Florida, Caazapa – Властимир Трајковић (1947-2017): Prelude 8, Prelude 9 – Alexandre Tansman (1897-1986): Cavatina: Preludio, Sarabande, Scherzino, Barcarole, Danza pomposa – Antonio J. Manjon (1866-1919): Arie Vasco – Mario Castelnuovo Tedesco (1895-1968): Caprichos de Goya:…