Maja Đokić rođena je u Sarajevu 1973. godine.
Fakultet muzičke umetnosti u Beogradu, odsek solo pevanje, završila je u klasi prof. Aleksandre Ivanović. Aktivno je posvećena u svetu muzičke umetnosti kao dugogodišnji pedagog, član različitih organizacija, a ostvarila se i u ulozi rukovodioca odseka za solo pevanje.
Pedagoškim radom bavi se od 1996. godine. Tokom svoje karijere, radila je u muzičkim školama u Šapcu, Ubu, Vršcu i Pančevu, pri čemu je u muzičkoj školi „Jovan Bandur“ u Pančevu bila rukovodilac stručnog veća na odseku za solo pevanje, dok se u istoj ulozi ostvarila u periodu od 2011. do 2018. godine i u muzičkoj školi „Dr Vojislav Vučković“ u Beogradu, u kojoj aktivno radi od 2010. godine.
Profesorka Đokić je za vreme svog školovanja stekla duboko razumevanje muzičke teorije i interpretacije, a njenu karijeru oblikuje i dugogodišnji rad sa svojim učenicima, koji su bili deo različitih manifestacija, projekata i takmičenja, pri čemu su oni osvojili preko 200 nagrada na domaćim i međunarodnim takmičenjima.
Pored toga, profesorka Đokić bila je član žirija na mnogobrojnim takmičenjima. Neka od domaćih takmičenja čiji je član žirija bila su: „Memorijal Dušan Protić“ u Beogradu, Republičko takmičenje muzičkih škola, Republički festival muzičkih škola, „Srpska solo pesma“ u Mladenovcu, „Binički“ u Beogradu. Osim domaćih takmičenja, bila je član žirija i na međunarodnim takmičenjima, a neka od njih su: Međunarodno takmičenje „Mita Topalović“ u Pančevu, „Vokalna rapsodija“ u Beogradu, „Primavera“ u Bijeljini, „Federalno takmičenje Bosne i Hercegovine“, „Nikola Cvejić“ u Rumi, „Lav Mirski“ u Osijeku.
Profesorka Maja Đokić pokazuje interesovanje i za druge vokalne aktivnosti, pored samog pedagoškog rada, pa – kao dugogodišnji solista Akademskog hora „Jovan Bandur“ iz Pančeva – nastupa i na mnogim koncertima istog. Takođe, tokom niza godina uspešno sarađuje sa Fondacijom „Deca deci“ i Dečjom filharmonijom na projektu „Maj, mesec muzike“, koji je imao za cilj promociju muzičkog obrazovanja kod najmlađih, pritom je i podrđan od strane Fondacije „Novak Đoković“. Saradnju ostvaruje i sa Regionalnom dečjom filharmonijom u Sarajevu.
Dugogodišnje posvećena svojoj profesiji, prof. Maja Đokić je ohrabrila svoje učenike da budu koncertno aktivni, što potvrđuju pune koncertne dvorane u kojima su nastupali, kako u Beogradu, tako i u drugim gradovima Srbije i regiona: Guarnerius Centar lepih umetnosti, galerija Artget, Biblioteka grada Beograda, Kolarčeva zadužnina (solistički i kamerni nastupi), Galerija Kolarca, Ustanova kulture Palilula, sala muzičke škole „Dr Vojislav Vučković“, Kulturni centar „Čukarica“, Muzička škola „Jovan Bandur“ u Pančevu, Muzička škola „Mihailo Vukdragović“ u Šapcu, Galerija SANU, Kuća Kralja Petra I, Muzej pozorišne umetnosti Srbije, Istorijski Muzej Srbije, Muzej grada Pančeva, svečana dvorana Doma Vojske Srbije, Umetnički paviljon „Cvijeta Zuzorić“, Centar za kulturu Gornji Milanovac, Ustanova kulture Parobrod u Beogradu, Nušićeva fondacija u Beogradu.
Kroz saradnju sa Muzičko-opersko-teatarskom organizacijom MOTO, učenici prof. Đokić učestvuju u programu BEMUS-a u premijernom izvođenju prve opere za decu „Dečja soba“ Milenka Živkovića, nastale prema pričama Desanke Maksimović. Povodom manifestacije „Buongiorno Italia“ ostvaruju koncertnu saradnju i sa Italijanskom ambasadom. Gostuju i u regionu u Galeriji portreta u Tuzli.
Njen pedagoški pristup karakteriše posvećeno individualizovano vođenje svakog učenika, težnja ka otkrivanju i razvoju njihovih jedinstvenih umetničkih potencijala, kao i posvećenom radu na tome da se ostvare u muzičkoj profesiji – što je pokazano činjenicom da je veliki broj učenika iz klase prof. Đokić upisao i uspešno završio školovanje na akademijama umetnosti, ne samo u državi, već i šire.