мр Станислава Алађозовски

Мр Станислава Алађозовски, рођена у Нишу, где је започела основно музичко образовање, наставивши седмогодишњим школовањем у школи за музичке таленте у Ћуприји, у класи проф. Владислава Савковића и проф. Ђерђа Зазровића.

Факултет уметности у Звечану уписује 1998/1999. у класи проф. Јасне Максимовић, проф. Љубомира Михаиловића и завршава 2002. године са општим успехом 9,48 у класи проф. Владимира Коха.              

Магистарске студије уписује на Факултету уметности у Нишу 2005/2006. године у класи проф. Ангела Станкова и завршава 2009. године са општим успехом 9,67.

Добитник је стипендије града Ниша (1991/2002) и стипендије Краљевине Норвешке 2000. године.

Имала је запажене резултате, солистичке, камерне (као концертмајстор и као заменик концертмајстора), наступе на државним и међународним фестивалима.

Педагошки рад заснива у Музичкој школи ”Станислав Бинички” у Лесковцу као професор виолине 2002. године, да би потом свој педагошки рад наставила у Музичкој школи у Нишу, 2003. године. У истом периоду, придружује се камерном оркестру “Аморозо” на позицији заменика концертмајстора са којим је остварила 95 концерата.

Радни однос у Нишком симфонијском оркестру заснива 2006. године на месту концертмајстора. Са Нишким симфонијским оркестром, на позицији коцертмајстора имала је преко 600 концерата са многобројним диригентима и солистима (од којих су премијерни 215, педагошки 300, опере, пројекти и манифестације). Од 2007. до 2013. године и по потреби оркестра, врши припреме симфонијског оркестра за концерте до доласка гостујућег диригента.

Један је од оснивача триа ”Tranquillo”, са којим је имала запажен концерт у Нишу у сали Нишког симфонијског оркестра.            

Сарађивала је са бројним познатим диригентима, као што су, Станимир Реџић, Милена Ињац, Сузана Костић, Зоран Станисављевић, Александар Саша Спасић, Шериф Дамаџић, Мирослав Иванковић, Саша Николовски-Ђумар, Ђулио Молес, Ле Фи Фи, Весна Шоуц, Дејан Савић, Србољуб Динић, Емануел Лук де Баром, Свилен Симеонов, Ангел Станков, Тошио Јанагисава и многим познатим солистима и композиторима: Емануел Паи, Стефан Миленковић, Јуриј Ревич, Јован Богосављевић, Александра Ристић, Драган Томић, Драгана Ђорђевић, Бисера Вељковић, Драган Јовановић, Братислав Златковић, Анђела Данковић, Милош Мијатовић, Иван Новаковић, Милош Михајловић, Петар Пејчић, Владимир Милошевић, Драган Ђорђевић – Сузуки, Огњен Поповић, Вељко Кленковски, Јелена Јаковљевић, Стеван Спалевић, Марија Рајковић, Јованка Аранђеловић, Слободанка Пајић, Александар Седлар, Никола Пековић, Иван Вуковић (редитељ/опера), Андрија Минчић, Милан Стајић, Саша Арсенков, Катарина Иванковић, Ана Казимић, Светислав Божић, Александра Трајковић, Акико Сунаваи, Петер Јаблонски, Паскал Роже и многи други из земље и иностранства.

Од 2014. године, на позив маестра Тошиа Јанагисаве, придружује се Балканском камерном оркестру са којима остварује турнеје по Јапану: Токyо – Киои сала, Нагано-Шимосува Сого Бунка сала, Каназава – Ишикава Онгакудо сала, Нагоја – Аичи Артс сала, као и у Сарајеву у сали Националног театра. У Београду 2015. године наступа у сали Коларчеве задужбине, а 2016. године у Женеви у Викторија сали и сали Уједињених нација. Са истим оркестром 2017. године наступа у Бечу у Моцарт сали, да би септембра 2018. године и 2019. године наставила је сарадњу са БКО – ом, турнејом у Јапану: Токио, Нагано, Сува Лејк и Јокохама.

На позив маестре Милене Ињац 2018. године, Станислава је као ментор гудачима оркестра Факултета уметности у Нишу учествовала у припреми и извођењу Гала концерта – Факултета уметности у Нишу. Такође на позив маестре Милене Ињац учествовала је као концертмајстор на снимању дела данског композитора Фредерика Маглеа за оболеле од рака ” Тајни врт ”.  У сарадњи са Факултетом уметности у Звечану, придружила се оркестру студената, на продекана проф. Александре Трајковић и проф. Јасмине Новокмет (концерт мај 2018., снимање ЦД-а јун 2018. и концерт у Београду сала Коларчеве задужбине јануар 2019).

На позив маестра Тошиа Јанагисаве, Станислава маја 2019. године одлази на турнеју са Балканским камерним оркестром у Јапан – Токио (Сантори Хол, Киои Хол, Даичи Сеимеи Хол и Хино-Ши Хино Ренга Хол), Каруизава где као члан оркестра снима ЦД за издавача Дојче АУДИТЕ.

Организовала је концерате за децу са посебним потребама, друштво оболелих од церебралне парализе и НУРДОР.

Од 2018 године је члан студија за музичку продукцију Fame’s.