Колективна изложба радова студената Департмана за примењене уметности Факултета уметности у Нишу под називом „Визуелном реториком до идентитета #2” у Галерији Студентског културног центра на Новом Београду отворена је од 7. до 19. септембра 2022. године.

Годишња изложба радова из области графичког дизајна студената Департмана за примењене уметности Факултета уметности, Универзитета  у Нишу под називом „Визуелном реториком до идентитета #2” јесте годишњи преглед најуспелијег рада студената ИИИ и ИВ године основних академских студија, студијског програма за Графички дизајн, на предмету Графичке комуникације. Као примарне тематске поставке овог пројекта доноси радове 20 студената, и то су: Ана Миленковић, Јана Јанић, Јована Милојевић, Марта Пејчић, Миња Ђорђевић, Надежда Ристић, Сара Стојановић, Александра Станковић, Андријана Станковић, Кристина Ђурђевић, Марко Томић, Мила Теокаревић, Паулина Алексић, Сара Поповић, Теодора Николић, Хелена Милошевић, Василије Ињац, Јована Ђорђевић, Мина Живић и Небојша Стојковић.

Знање и вештине стечене из Графичких комуникација студенти потврђују кроз реализацију конкретних задатака. Они на настави испољавају своју надареност, ангажовано креативно размишљање и поткрепљују спремност за решавање конкретних задатака у савременом дизајну. Комбиновањем визуелних и реторичких елемената у једну кохерентну схватљиву целину заокружује се цео контекст, те је ова годишња изложба студената са Департмана за примењене уметности и добила назив Визуелном реториком до идентитета #2.

Циљ нам је да изложени радови студената буду доказ реализоване узајамне студиозне активности студената и наставника.

Ауторке изложбе ванр. проф. Анита Милић и др ум. Миљана Раденковић