И ове године успешно је остварена сарадња високошколских установа ФУ Ниш, АУ Нови Сад и ФЛУ Београд у виду заједничке изложбе студената који похађају предмет графика као редовни или изборни.

Изложбе се реализују сваке академске године а ове године домаћини су студенти и професори новосадске Академије уметности.

На изложби под називом „Графика и цртеж“ учествује 33 студента са Факултета уметности у Нишу, 11 студената са Факултета ликовних уметности у Београду, и 64 студента са Академије уметности у Новом Саду.

Изложба приказује широки распон поетика и различитих приступа у свим графичким техникама, као и цртеж као полазну тачку.

Циљ ове сарадње је афирмација студената као младих уметника на почетку њиховог стваралачког пута, подстицај за даљи рад и њихова мотивација за будућа повезивања са колегама.

Изложбу реализовали:

Др ум. Владимир Милановић, ванр. проф.- ФЛУ Београд