Хуманитарна организација “Нађи Раула” доделила је Факултету уметности награду за институцију гoдине у конкуренцији од преко 130 пријављених за ову престижну награду. Међу добитницима широм Србије је и патријарх господин Порфирије. Награде су уручене у Народном позоришту у Нишу на свечаној академији у уторак 15.11.2022. у присуству бројних посетилаца, званичника државе, града и представника медија. Испред Факултета, уз пригодан говор, награду је примила декан проф. др ум. Милена Ињац. Факултет су представљали продекан проф. мр Мирослав Живковић, шеф Департмана за музичку уметност проф. мр Милош Јањић и студенти Департмана за примењене уметности Миња Ђорђевић, Јована Милојевић, Сара Стојановић и Марта Пејчић, као и студенти Департмана за музичку уметност Алекса Спасић, студент продекан и Милана Трујановић. Током свечаности наступили су студенти Факултета уметности Драго Гарић, вицешампион Светског купа акордеониста у класи проф. Николе Пековића и трио гитара у саставу Меланија Станковић, Јана Ђокић, Александар Крстић у класи проф. Братислава Златковића.