Изложба радова студената Департмана за примењене уметности Факултета уметности у Нишу под називом Motivational quotes биће отворена у Галерији Нишког културног центра 26. децембра 2022. у 17 часова.

Доказано је да најбољи мотивациони слогани стварају емоције код потрошачког друштва, а подржани визуалима у рекламама и оглашавању, остају дуго у сећању корисника. Из тог разлога, студенти треће године основних академских студија Факултета уметности у Нишу, Департмана за примењене уметности, баве се овом проблематиком кроз задатак на предмету Графичке комуникације. Узајамна студиозна активност и преданост у раду студената и њихових ментора Аните Милић и Миљане Раденковић, огледају се у презентацијама приказаним на изложби Motivational quotes.

Двадесет и два студента: Андријана Јовановић, Даница Ћирић, Елена Денда, Илија Самац, Ирена Тасић, Јана Новаковић, Ксенија Станковић, Марија Милосављевић, Марко Цукавац, Нађа Станисављевић, Невена Ристић, Ана Митровић, Ања Јанковић, Ања Наумовић, Даница Стојановић, Лана Јовановић, Марија Татић, Матеја Милошевић, Михаило Ећим, Петар Пејић, Сара Богдановић и Вера Николић, испољавају своју надареност, проницљивост, креативно мишљење и поткрепљују спремност за решавање високо функционалних задатака савремене дизајнерске праксе.