Изложба радова студената Департмана за примењене уметности из области просторне графике биће отворена у петак, 26. априла 2024. године, у 18 сати у Галерији Нишког културног центра. На изложби ће бити приказани радови настали на студијском програму Графички дизајн, под менторством ванр. проф. мр Сање Девић, доц. др ум. Јефимије Стоичић и ванр. проф. Аните Милић.

“…Графичко обликовање амбалаже, често занемарено као чиста практичност, заправо је платно за уметнички израз и филозофску рефлексију. Оно представља спој форме и функције, где се естетика беспрекорно стапа са корисношћу. Његов прави потенцијал лежи у области иновација, где студенти својим свежим перспективама и неограниченом креативношћу играју кључну улогу. Студенти треће, четврте и пете године, на предмету Просторна графика, ослобођени предрасуда, поседују способност да померају границе и редефинишу парадигме у овом уметничком облику. Њихово иновативно размишљање удахњује нови живот обликовању амбалаже, дајући “обичном”, кроз канал маште и инспирације, нешто ново, потпуно несвакидашње. Кроз њихову креативност и досетљивост, они не само да обликују будућност дизајна амбалаже, већ и доприносе ширем дискурсу о естетици, одрживости и људској повезаности…”

доц. др ум. Јефимија Стоичић

Дизајн плаката: Саша Бранковић, студенткиња III године ОАС