На „4. Сусретима студената гитаре академија и факултета музике у региону“, који су се одржали у Новом Саду  од 2 – 5. јуна 2022. год у организацији Академије уметности у Новом Саду, Факултет уметности из Ниша представљали су Дамјан Станковић  (I године ОАС) из класе ванр. проф. мр Милоша Јањића и Александра Аврамовић (IV година ОАС) из класе доц. др ум. Слободана Миливојевића. Наши студенти су се изузетно успешно представили публици полуреситалима 03. јуна, у сали Музеја Војводине, делећи вечерњи програм са студентима Академије „Франц Лист“ из Будимпеште.

На овогодишњим Сусретима студената гитаре, поред нашег факултета, учествовали су и ФМУ-Београд, Академија уметности – Нови Сад, Академије „Франц Лист“ из Будимпеште, Академија умјетности Универзитета у Бањој Луци и Музичка академија Универзитета у Сарајеву.