Унивeрзитeт у Нишу, у циљу рeaлизaциje прojeкaтa мoбилнoсти Eрaзмус+ КA103 из 2019. и 2020. гoдинe, oбjaвиo je КОНКУРС ЗА МОБИЛНОСТ СТУДЕНАТА У СВРХУ СТУДИРАЊА НА УНИВЕРЗИТЕТИМА ПРОГРАМСКИХ ЗЕМАЉА.

Конкурс је отворен до 20. априла 2021. године, а могу се пријавити студенти свих нивоа студија свих факултета Универзитета у Нишу, и то превасходно за мобилност у сврху студирања (Student Mobility for Studies – SMS) у трајању од најмање 3, а највише 5 месеци током зимског семестра академске 2021/2022. године. Студенти се могу пријавити и за мобилност у сврху обављања студентске праксе (Student Mobility for Traineeships – SMT) у трајању од 2 месеца, такође током зимског семестра академске 2021/2022. године, али ће предност при избору имати кандидати за SMS, с обзиром да су средства предвиђена за SMT исцрпљена на претходном конкурсу.

Дeтaљниje o кoнкурсу нa сajту Унивeрзитeтa у Нишу.