Међународна изложба „Мозаик малог формата” отворена је у Малој галерији УЛУПУДС-а, у Узун Мирковој улици број 12 у Београду,  10. октобра 2023. у 19 часова.

Мозаик Малог Формата је међународна изложба која битно утиче на развој ове ликовне технике и на повећање видљивости мозаика и актуелизовање савремених мозаичких пракси. Такође она пружа увид

у најновије идеје и кретања у пољу мозаика. Пројекат се реализује као годишња изложба која даје снажан

подстицај успостављању јаке домаће мозаичке ликовне сцене, као и на њено представљање и позиционирање у европским оквирима кроз унапређивање међународне сарадње. Изложба открива нове, посебно младе, талентоване ауторе и промовише њихов рад. Ове године излаже четрдесетак аутора из Црне Горе, Северне Македоније/Аустралије, Босне и Херцеговине, Пољске и Србије.

На изложби учествују и студенткиње основних академских студија Сликарства Факултета уметности из Ниша: Љубица Недељковић са мозаиком „ Пејзаж”, Саша Анђелковић са мозаиком „Армадило” и Наталија Илић – добитница награде „Борислав Боро Њежић” за најуспешнији студентски рад за мозаик „Пејзаж”.

Изложба ће бити отворена до 21. новембра 2023. године.