Професори Јован Богосављевић и Марија Рајковић наступили су као солисти на фестивалу “Strumenti&Musica” XIV Едитион 2023., који се одржава у Сполету у Италији, са ансамблом студената Факултета уметности “Concertante ansamble” у саставу: Лазар Мутавџић- виолина, Тадија Мутавџић-виола, Петар Тодоровић- виолончело и Вито Илић- контрабас. Професори и студенти су се представили италијанској публици на отварању фестивала 18. новембра у сали “Teatro Caio Melisso” под називом ,,Concertante Ensemble&Friends” и 19. новембра у барокној сали “Palazzo Leti Sansi” на концерту под називом Concerto – “Argentinian Fantasy” Јована Богосављевића и “Four Seasons” Астора Пјацоле. На концертима су као солисти наступили и студенти Лазар Мутавџић и Вито Илић и у соло деоницама Петар Тодоровић и Тадија Мутавџић. Студенте и професоре је са овог фестивала италијанска публика испратила овацијама.