Пиjaнистa Андреј Цинцаревић oдржaћe рeситaл у утoрaк 14. мaja 2019. гoдинe сa пoчeткoм у 20 чaсoвa у Кoнцeртнo-излoжбeнoм прoстoру ФУ. Кao гoст нaступићe пиjaнисткињa прoф. др Maja Рajкoвић.

Прoгрaм

Ј. С. Бах – Корални прелудијум
Watchet auf.ruft uns die Stimme, BWV 645

Л. в. Бетовен – Соната ѕа клавир бр.17 у де-молу, оп.31/2 (Tempes,Бура)
Largo, Allegro
Adagio
Allegretto

С. Рахмањинов – Два прелида
Гост концерта – проф.др.Маја Рајковић, клaвир

Д. Скарлати – Соната у еф-молу, К.466

M.Tajчевић – Балканске игре, број 2.3.4 и 6.

С. Рахмањинов – Музички моменат оп.16 бр.3 у ха-молу

Ј. Брамс – Рапсодија у ге-молу оп.79 бр.2

Андреј Цинцаревић (1993. Ниш) Нижу и средњу музичку школу завршио је у Нишу, одсек клавир у класи проф. Мирјане Младеновић. Више пута у току школовања похађао је часове код проф. Светлане Коруновић. Неколико пута је био полазник семинара код проф. Бориса Краљевића. Завршио је основне и мастер академске студије са оценом десет на факултету музичких уметности у Београду у класи професорке Маје Рајковић. 2016.године је имао премијерни концерт са Нишким симфонијским оркестром. Одржао је неколико солистичких реситала од којих издвајамо концерт у Артгету, културном центру Београда, концерт у Гуарнериусу, центар лепих уметности као и концерт у Италијанском културном центру. Добитник је многих награда од којих су најзначајније III награда на фестивалу пијанизма у Сремској Митровици, II награда на другом интернационалном музичком такмичењу Слобомир у Бијељини, II награда на међународном фестивалу младих пијаниста у Шабцу и I награда на међународном пијанистичком такмичењу Бањалучки бијенале 2012.године. Аутор је неколико десетина аранжмана као и композиције ,,Царица тишине,  Херувимска песма ”. Његове композиције извођене су у различитим салама а најзначајније су Светосавски дом у Нишу, И.М. Коларац, крипта Храма Св.Саве у Београду, конзерваторијум Ф. Шопен, конзерваторијум Чајковски, Белгородска филхармонија, аутономни универзитет у Тлаксали, народно позориште у Пуебли, Мексико и друге.