На отварању VIII Међународног фестивала хорске духовне музике „Музички едикт“ у Нишу, 04.06.2023. године као солисти наступили су професори и студенти Катедре за соло певање Факултета Уметности у Нишу: мр Катарина Симоновић Иванковић, ванр. проф. (сопран), Маријана Радосављевић, алумни ФУ (сопран), мр Александра Ристић, ред. проф. (алт), мр Саша Арсенков, доц. (тенор); студенти:  Никола Стаменковић, ИИИ год. (тенор) и Хаџи Лазар Лазаревић ИВ год. (баритон) из  класе проф. Катарине Симоновић Иванковић. Солиста за клавиром био је Андреј Цинцаревић, асистент на Катедри за клавир  Факултета Уметности у Нишу.

Здруженим наступом солиста, хора Радио Телевизије Србије, хора Факултета уметности Ниш „Маестрини“, Нишке црквене певачке дружине „Бранко“ и Филхармоније Републике Северне Македоније, изведено је дело Лудвига ван Бетовена – Фантазија за клавир, хор, солисте и оркестар у ц-молу, оп.80.

Диригент је био Хаџи Јаков Милутиновић.

Концерт је одржан у порти Саборне цркве и том приликом је нишкој публици први пут представљен нови концертни клавир Bechstein D-282.