Међународна изложба „Мозаик малог формата”, ауторски пројекат Петра Вујошевића, отворена је 20. октобра у Малој галерији УЛУПУДС-а у Узун Мирковој улици 12 у Београду.

Ова изложба се редовно одржава од 2006. године као годишња изложба мозаика, по чему представља реткост не само у нашој земљи, већ и у регион. Током протеклих 17 година је на овим изложбама учествовало преко 300 аутора из двадесетак земаља. Остварено је не само међусобно упознавање разних мозаичких сцена и многих интересантних стваралаца, већ је дошло и до преплитања и креативног мешања и утицаја једних на друге. Тако  је савремени мозаик доби један нови подстицај и узлет не само у Србији него и знатно шире.  Овог пута своја дела представиће 55 аутора из Бугарске, Северне Македоније, Црне Горе, Хрватске и Србије. На изложби учествују и студенти основних и мастер академских студија Сликарства Факултета уметности из Ниша: Дарко Стефановић са мозаиком „Веласкез”, Наталија Стаменковић са мозаиком „Пејзаж”, Никола Миланов са мозаиком „Апплес”, Хелена Цветковић са мозаиком „Плажа”, Јована Ђурић са мозаиком „Аутопортрет” и Александра Стојановић – добитница награде „Борислав Боро Њежић” за најуспешнији студентски рад за мозаик „Отуђени”.

Изложба ће бити отворена до 3. новембра 2022. године.