Студенти III и IV године студијског програма Музичка теорија на Департману за музичку уметност Факултета уметности у Нишу посетили су Међународно бијенале плаката пекиншке опере. Овај специфичан тип опере познат је као спој музике (писане за вокално-инструментални ансамбл), мимике, плеса и борилачких вештина, а прожет је фолклорним елементима кинеског подручја и бројним симболима.
На изложбу, која је била постављена у Галерији савремене ликовне уметности Ниш, у Официрском дому Ниша, студенте је водила др ум. Ана Казимић, доцент Факултета уметности у Нишу, у оквиру вежби из предмета Вокална литература 18. и 19. марта. Претходно су, на настави, студенти били упознати са карактеристикама овог типа опере уз “илустрације” истих кроз аудио-визуелне примере.