На наградном конкурсу за идејно решење плаката, који традиционално расписује Центар за промоцију здравља Института за јавно здравље Србије “Др Милан Јовановић Батут”, студенти Департмана за примењенe уметности, Факултета уметности у Нишу, освојили су четири пратеће награде и пет селекција за учешће на колективној изложби.

Пратеће награде освојиле су студенткиње треће године: Тамара Јоцић, Исидора Очај и Катарина Радујевчановић, као и студенткиња мастер студија Даница Ћирић. Поред награђених плаката на изложби ће се наћи и радови Лее Томић и Ђорђа Марковића, студената треће године, Ање Јанковић и Ање Наумовић, студенткиња четврте године, као и рад Ирене Тасић, студенткиње мастер студија.
На овогодишњем конкурсу, намењеном студентима уметничких високошколских установа Републике Србије, учествовало је преко 90 студената, који су одговорили на тему промоције здравља и здравих стилова живота.
Сви награђени и селектовани плакати биће штампани у сврху приређивања изложби и израде здравственоваспитних материјала.
Време и место одржавања изложбе ће накнадно бити објављени.
Ментор: др ум. Миљана Раденковић, доцент
Асистент: др ум. Јована Николић, асистент са докторатом