У Уметничкој школи је 30. новембра 2023. године одржан четврти сајам каријерног вођења и саветовања, у организацији управе школе и Тима за каријерно вођење и саветовање. Циљ сајма је окупљање факултета са стручним студијским програмима, који су сродни образовним профилима Уметничке школе, и њихово представљање нашим ученицима. Овакво окупљање пружа прилику ученицима да се ближе упознају са областима свог ужег интересовања. Факултет уметности у Нишу представљале су доц. др ум. Јефимија Стојичић, Марта Пејчић, сарадник у настави и Марија Татић, студенткиња са Департмана за примењене уметности, уз техничку подршку Деајана Красића из Рачунарског центра Факултета. Штанд Факултета је био обогаћен штампаним издањима и каталозима са тематских изложби Факултета, као и посебно удизајнираним проспектима са препознатљивим слоганом: “Уметност за будућност”, а на видео биму је емитован промотивни видео материјал који је креирала доц. др ум. Јефимија Стојичић.