Поштоване колеге, запослени, поштовани студенти,
Влада Републике Србије је на данашњи дан 2002. године донела Одлуку о оснивању Факултета уметности у Нишу. Факултет је почео са радом 4. октобра 2002. године. Данас смо у Концертно-изложбеном простору Факултета поделили индексе бруцошима и пожелели им успех на студијама. Овом пригодом Библиотека Факултета је обезбедила да нова генерација студената добије персонализоване чланске карте Библиотеке и пригодне поклоне у виду вредних публикација – књига и ЦД – а у издању Факултета. У уметничком делу програма наступио је Хор Факултета “Маестрини” са диригентом проф. мр Иваном Мировић, алумни соло певања Катарина Михаиловић из класе проф мр Саше Арсенкова уз клавирску сарадњу Аните Станковић, као и студенткиња виолине Милица Митровић из класе проф. мр Јована Богосављевића уз клавирску сарадњу Мине Красић. Нове студенте је поздравила и председница Студентског парламента Марта Костић.
Свечана академија поводом Дана Факултета уметности биће уприличена у четвртак, 12 .10. 2023. године са почетком у 12 сати у Концертно-изложбеном простору у Књажевачкој 2а. Сви студенти и запослени су позвани да присуствују Свечаној академији.
Срећан Дан Факултета и нова академска година!
проф. др ум. Милена Ињац, декан