Danijela Zdravić Minailović i Jelena Vasilakis
Priručnik za analizu jednostavnin oblika: Barok i Klasicizam

Ovaj priručnik podjednako je namenjen učenicima u srednjoj muzičkoj školi kao i studentima muzike, koji muzičku analizu upoznaju kroz predmete Muzički oblici i Analiza muzičkog dela. Budući da se na oba predmeta polazi od elemenata muzičkih oblika, priručnik je nastao kao potreba da se studentima obezbedi rezimiranje već postojećeg gradiva i omogući uvid u karakteristike elemenata muzičkih oblika različitih epoha. Glavni cilј priručnika je da studentima i učenicima srednjih muzičkih škola omogući bolјe savladavanje traženog gradiva u analitičkoj i izvođačkoj tehnici.

U četvrtak, 16. oktobra 2014. godine u Sali br.6 Fakulteta umetnosti u Nišu održana je promocija štampane publikacije “Priručnik za analizu jednostavnih oblika: barok i klasicizam” Danijele Zdravić Mihailović i Jelene Vasilakis, kao i diskografsko izdanje studenata sa katedre za kamernu muziku Fakulteta umetnosti u Nišu. Na promociji su govorili urednici, autori i recezenti izdanja, a publika je imala i priliku da prisustvuje koncertu studenata sa katedre za kamernu muziku.