Peti nacionalni naučni skup sa međunarodnim učešćemBalkan Art Forum 2017biće održan 06. i 07. oktobra 2017. godine u Nišu.Svečano otvaranje skupa je 06. oktobra 2017. godine sa početkom u 12 časova u Velikoj sali Univerziteta u Nišu na kome će plenarna predavanja održati Dr Alexandr V. Snunkov rektor Kemerovskog državnog univerziteta iz Rusije sa temom: “Art education in Russia: “Open education“ and implementing professional career” i mr Nickos Harizanos iz Atine, kompozitor iz Atine, Grčka sa temom “Artistic neritage – Tradition and contemporary music. Reflections and suggestions of a contemporary composer”. Nakon toga naučni skup će se odvijati kroz nekoliko sesija na Fakultetu umetnosti u Nišu.
U okviru umetničkog programa ovogodišnjeg foruma svoje stvaralačke opuse predstaviće prof. dr Ivan Brkljačić, kompozitor (Fakultet muzičke umetnosti u Beogradu) i mr Nikos Harizanos, kompozitor (Atina, Grčka). Prezentacije su zakazane za petak, 06. oktobra 2017. godine sa početkom u 20 sati u Koncertno – izložbenom prostoru FU, Knjaževačka 2a. Ulaz je slobodan.
Fakultet umetnosti u Nišu organizuje peti nacionalni naučni skup sa međunarodnim učešćemBalkan Art Forum 2017, radi okupljanja umetnika, pedagoga, teoretičara, istraživača, koji bi rezultatima svojin istraživanja, idejama, inovacijama i praktičnim dostignućima u oblasti umetnosti podstakli umetničko stvaralaštvo, umetničko-pedagošku teoriju i praksu i naučna istraživanja u oblasti umetnosti. Organizatori pozivaju zainteresovane da prijave saopštenja i aktivno učestvuju u radu međunarodnog naučnog skupa, koji se ove godine održava na temu:Umetnost i kultura danas: Umetničko nasleđe, savremeno stvaralaštvo i obrazovanje ukusa. “Svrna naučnoga skupa BARTF 2017:Umetničko nasleđe, savremeno stvaralaštvo i obrazovanje ukusajeste da se sakupe poslenici, teoretičari i istraživači posebnin regionalnin i lokalnin umetničkin tradicija, savremenoga stvaralaštva i obrazovanja umetničkoga ukusa posredovanog institucijama škole, medija, društvenin mreža itd. Drugim rečima, cilj ovoga naučnog okupljanja je da se stekne uvid u postojanje i stanje baza podataka o tradicionalnim regionalnim i lokalnim formama umetničkoga stvaralaštva i o savremenim umetničkim stvaraocima i njinovim delima, te o tradicijskoj ukorenjenosti ali i osobenosti ovin dela; zatim, da se ispita ali i podstakne savremeno umetničko stvaralaštvo na bazi regionalnin i lokalnin tradicija ali i u kreativnome suprotstavljanju tradicionalizmu; najzad, da se razmotre mogućnosti, forme i programi, kao i institucionalni i vaninstitucionalni akteri i procesi obrazovanja ukusa, tj. sadašnje, ali i buduće umetničke publike (između ostalog, i ispitivanjem valjanosti metodičko-didaktičke prakse u nastavi muzičke kulture, likovne kulture, književnosti itd.). Na naučnom skupu mogla bi biti razmenjena dragocena nacionalna i međunarodna iskustva na ovome teorijskom, istraživačkom i obrazovnom poslu.”
Detaljnije informacije kao i kompletan program skupa nasajtu Fakulteta umetnosti u Nišu.
Comments are closed.