Poštovane kolege, zaposleni, poštovani studenti,
Vlada Republike Srbije je na današnji dan 2002. godine donela Odluku o osnivanju Fakulteta umetnosti u Nišu. Fakultet je počeo sa radom 4. oktobra 2002. godine. Danas smo u Koncertno-izložbenom prostoru Fakulteta podelili indekse brucošima i poželeli im uspeh na studijama. Ovom prigodom Biblioteka Fakulteta je obezbedila da nova generacija studenata dobije personalizovane članske karte Biblioteke i prigodne poklone u vidu vrednih publikacija – knjiga i CD – a u izdanju Fakulteta. U umetničkom delu programa nastupio je Hor Fakulteta “Maestrini” sa dirigentom prof. mr Ivanom Mirović, alumni solo pevanja Katarina Mihailović iz klase prof mr Saše Arsenkova uz klavirsku saradnju Anite Stanković, kao i studentkinja violine Milica Mitrović iz klase prof. mr Jovana Bogosavljevića uz klavirsku saradnju Mine Krasić. Nove studente je pozdravila i predsednica Studentskog parlamenta Marta Kostić.
Svečana akademija povodom Dana Fakulteta umetnosti biće upriličena u četvrtak, 12 .10. 2023. godine sa početkom u 12 sati u Koncertno-izložbenom prostoru u Knjaževačkoj 2a. Svi studenti i zaposleni su pozvani da prisustvuju Svečanoj akademiji.
Srećan Dan Fakulteta i nova akademska godina!
prof. dr um. Milena Injac, dekan