Ministar omladine i sporta i predsednik Fonda za mlade talente Republike Srbije Vanja Udovičić dodelio je, u sredu 23. juna 2021. godine, 228  ugovora o stipendiranju studentima Univerziteta u Nišu koji su prethodne školske godine ostvarili zapažene akademske rezultate i postali stipendisti Fonda za mlade talente Republike Srbije. Dodeli ugovora su prisustvovali  i rektor Univerziteta u Nišu prof. dr Dragan Antić i predstavnici grada Niša. Mihailo Dašić, student gitare u klasi red. prof. mr Vesne Petković, održao je govor kao predstavnik studenata Univerziteta u Nišu.

Stipendije Dositeja, u iznosu od tri stotine hilјada dinara na godišnjem nivou, dobili su najbolјi studenti završne godine osnovnih akademskih studija i završne godine master akademskih studija Univerziteta u Nišu, među njima jedanaestoro sa prosekom 10. Sa Fakulteta umetnosti u Nišu stipendije su dobili Luka Aranđelović, Ivana Babović, Nikolija Bogdanović, Antonina Vukašinović, Mihailo Dašić, Andrija Đorđević, Milјana Zdravković, Danica Ilić, Jovana Jovanović, Nikoleta Marković, Jovana Milutinović, Nikola Pavlović, Dejana Radanović, Milica Ristić, Nađa Staničić, Valentina Stanojević, Nina Stanojević, Katarina Stojanović, Svetlana Stojanović, Ivona Stojkov i Marija Čikić sa Deparmana za muzičke umetnosti zatim Mila Teokarević, Marko Tomić, Paulina Aleksić, Kristina Đurđević, Mina Živić, Teodora Nikolić, Sara Popović, Aleksandra Stanković i Andrijana Stanković sa Deparmana za primenjene umetnosti.