Fakultet umetnosti u Nišu dobio je na poklon pikolo flautu, donaciju Rotarakt kluba Niš. Na svečanosti, održanoj u četvrtak 26. marta, u kamernoj sali Fakulteta, predsednik Rotarakt kluba Petar Pešić uručio je pikolo flautu dekanu Fakulteta umetnosti prof. dr Suzani Kostić.

Na svečanosti je premijerno na novom instrumentu mr Anđela Bratić izvela dve kompozicije za flautu pikolo uz klavirsku pratnju Bojana Mladenovića. Prisutnima su se obratili predstavnici Rotarakt kluba Niš i Fakulteta umetnosti u Nišu.
U znak zahvalnosti Fakultet je Rotaraktu darovao grafiku zbog prepoznavanja Fakulteta umetnosti u Nišu kao stožera razvoja umetnosti i kulture grada Niša i Regiona, a za nabavku pikolo flaute, neophodne u muzičkom stvaralaštvu.
“Posebno nas raduje da su inicijatori ove akcije mladi ljudi, posvećeni negovanju istinskih vrednosti”, rekla je dekan Fakulteta prof. dr Suzana Kostić.

22. decembra 2013. u Narodnom pozorištu održan je humanitarni koncert pod nazivom ,,Davati je božanski, a primati je ljudski”, u organizaciji Rotarakt kluba Niš u saradnji sa Narodnim pozorištem, Studentskim kulturnim centrom i Fakultetom umetnosti u Nišu. Cilj koncerta bio je pomoć nadarenoj omladini grada Niša, te su u skladu sa time prikupljena novčana sredstva namenjena Fakultetu umetnosti u Nišu za nabavku neophodnih instrumenata i muzičke opreme.