Violončelista dr Nemanja Stanković, docent na Fakultetu umetnosti u Nišu, nastupiće kao solista sa “Gudačima Sv. Đorđa” u utorak 19. septembra 2017. godine sa početkom u 19 časova u Velikoj sali Ruskog doma u Beogradu. Na koncertu će povodom 25 godina “Gudača Sv. Đorđa” kao solista nastupiti i Damjan Saramandić, violončelo a na programu su dela Dejana Despića, Jozefa Hajdna, Otorina Respigija. Ulaz na koncert je slobodan.

Orkestar je osnovan 1992. godine, na inicijativu grupe bivših učenika Škole za muzičke talente iz Ćuprije i profesora Petra Ivanovića. Od osnivanja do danas, više generacija najeminentnijih umetnika činile su ovaj jedinstveni beogradski kamerni ansambl. Gudači za sobom imaju preko 1600 koncertnih nastupa u zemlјi i izvan nje. Nјihov repertoar obuhvata dela iz različitih stilskih epoha – od baroka do savremene muzike. Redovno izvode i kompozicije srpskih autora, među kojima su brojne i one koje su posvećene ovom ansamblu, kao i dela kamerne muzike u aranžmanima za gudački orkestar.