Dekan Fakulteta umetnosti u Nišu prof. dr Suzana Kostić i prof. Milena Rajković prisustvovale su Svečanoj proslavi velikog jubileja – 80 godina Akademije za glazbo Univerziteta u Ljublјani.

Tim povodom dekan Akademije, prof. dr Marko Vatovec uručio je dekanu Fakulteta umetnosti specijalni poklon – „Ljublјanski prepis“ Betovenove Simfonije u F-duru op. 68.

Ljublјanska kopija rukopisa, jedan je od dva sačuvana prepisa kompozitorovog autografa i objavlјena je u obliku fototipske reprodukcije povodom jubileja Akademije. U pismu od 4. maja 1819. godine Ludvig van Betoven se srdačno zahvalio, nakon što je izabran za počasnog člana Ljublјanske filharmonije – za najpoznatijeg živog kompozitora u to vreme.

Uskoro, Univerzitet u Ljublјani slavi 100 godina uspešnog rada i postojanja, i tim povodom okupiće rektore iz 28 zemalјa.