U okviru tradicinalne kulturne manifestacije “Noć Muzeja”, koja će po 13. put biti održana 21. maja 2016. godine u više od 60 gradova Srbije, i u 40 zemalja Evrope, Fakultet umetnosti u Nišu učestvuje sa bogatim programom na nekoliko lokacija. Muzički maraton i izložba radova studenata Fakulteta umetnosti održaće se u Koncertno – izložbenom prostoru FU, Knjaževačka 2a. Celovečernji koncerti studenata Departmana za muzičku umetnost održaće se u Oficirskom Domu kao i u galeriji “Srbija” u saradnji sa Galerijom savremene likovne umetnosti.

Muzički maraton počinje u 20 sati i traje do 1 sat posle ponoći. Od 20 sati je koncert pijaniste Stevana Spalevića sa gostom Nemanjom Egerićem kojim se Međunarodno studentsko takmičenje komplementarnog klavirapriključuje ovoj manifestaciji. Do jedan sat nakon ponoći nastupiće studenti Fakulteta umetnosti sa Departmana za muzičku umetnost. Na programu su dela klasične i umetničke muzike. Postavku izložbe je moguće videti od 20 sati do 01 sat posle ponoći. Radove izlažu studenti Fakulteta umetnosti na Odseku za Likovne i Primenjene umetnosti. Oba programa se realizuju u isto vreme i posetioci će biti u mogućnosti da slušaju Muzički maraton dok posmatraju izložbu.