Fakultet umetnosti u Nišu je s ponosom pružio podršku i doprinos organizaciji prvog niškog pijanističkog festivala – Hammer Piano Festival, koji se održao od 4. do 8. oktobra 2023. godine u Svetosavskom domu. Naša saradnja sa festivalom manifestovala se kroz značajnu umetničku i stručnu podršku.

Kao deo pratećeg festivalskog programa, održan je master klas profesora dr Doriana Leljaka i profesora Ijana Džonsa, 7. oktobra s početkom u 14 časova, u maloj sali Fakulteta umetnosti, u ul. Kneginje Ljubice br. 10. Master klas su pohađali studenti sa Katedre za klavir: Anastasija Sretić iz klase profesora mr Dragoslava Aćimovića, Tijana Miletić iz klase profesora dr um. Andrije Mamutovića, Bratislav Đorđević i Boris Pećanac iz klase profesora dr um. Stevana Spalevića, i alumni Fakulteta mas. Antonina Vukašinović.

Dr um. Ivan Novaković, redovni profesor Katedre za klavir, i dr Nebojša Todorović, redovni profesor u penziji Katedre za teorijske predmete, učestvovali su u snimanju dokumentarnog priloga o pijanisti i kompozitoru Sergeju Rahmanjinovu, povodom obeležavanja 150. godišnjice njegovog rođenja. Prilog je emitovan tokom treće večeri glavnog programa festivala, 6. oktobra 2023. godine.

Vizuelni identitet festivala je izveden prema standardima datim za idejno rešenje prošlogodišnjeg festivala, koji je realizovala mas. Anita Milić, vanredni profesor Katedre za primenjene umetnosti.

Alumni Fakulteta mas. Nina Dragićević i mas. Danilo Đokić i Vukašin Momčilović, student Katedre za klavir u klasi profesora dr um. Ivana Novakovića, dali su svoj doprinos u organizaciji festiva u okviru volonterskog tima.

Dr um. Stefan Sretić, asistent sa doktoratom Katedre za klavir, je osnivač i umetnički direktor festivala.