Kolektivna izložba radova studenata Departmana za primenjene umetnosti Fakulteta umetnosti u Nišu pod nazivom „Vizuelnom retorikom do identiteta #2” u Galeriji Studentskog kulturnog centra na Novom Beogradu otvorena je od 7. do 19. septembra 2022. godine.

Godišnja izložba radova iz oblasti grafičkog dizajna studenata Departmana za primenjene umetnosti Fakulteta umetnosti, Univerziteta  u Nišu pod nazivom „Vizuelnom retorikom do identiteta #2” jeste godišnji pregled najuspelijeg rada studenata III i IV godine osnovnih akademskih studija, studijskog programa za Grafički dizajn, na predmetu Grafičke komunikacije. Kao primarne tematske postavke ovog projekta donosi radove 20 studenata, i to su: Ana Milenković, Jana Janić, Jovana Milojević, Marta Pejčić, Minja Đorđević, Nadežda Ristić, Sara Stojanović, Aleksandra Stanković, Andrijana Stanković, Kristina Đurđević, Marko Tomić, Mila Teokarević, Paulina Aleksić, Sara Popović, Teodora Nikolić, Helena Milošević, Vasilije Injac, Jovana Đorđević, Mina Živić i Nebojša Stojković.

Znanje i veštine stečene iz Grafičkih komunikacija studenti potvrđuju kroz realizaciju konkretnih zadataka. Oni na nastavi ispoljavaju svoju nadarenost, angažovano kreativno razmišljanje i potkrepljuju spremnost za rešavanje konkretnih zadataka u savremenom dizajnu. Kombinovanjem vizuelnih i retoričkih elemenata u jednu koherentnu shvatljivu celinu zaokružuje se ceo kontekst, te je ova godišnja izložba studenata sa Departmana za primenjene umetnosti i dobila naziv Vizuelnom retorikom do identiteta #2.

Cilj nam je da izloženi radovi studenata budu dokaz realizovane uzajamne studiozne aktivnosti studenata i nastavnika.

Autorke izložbe vanr. prof. Anita Milić i dr um. Miljana Radenković