Gergana Manova, asistent na predmetu Zidno slikarstvo na Akademiji za muziku, ples i likovne umetnosti “Profesor Asen Diamandiev” iz Plovdiva, Bugarska, je tokom obuke realizovane kroz Erazmus+ programa za mobilnost nastavnika boravila na Fakultetu umetnosti u Nišu od 10 do 12. aprila 2024. godine. U okviru dvodnevnog trening programa asist. Gergana Manova je prisustvovala izvođenju nastave na predmetu Zidno slikarstvo i bila upoznata sa postupkom realizacije mozaika u direktnoj tehnici, kao i materijalima koji se mogu koristiti. Obuku je vodila doc. Maja Đurović.

Ovom prilikom je organizovana poseta studenata druge, treće i četvrte godine osnovnih akademskih studija sa departmana za zidno slikarstvo Akademije za muziku, ples i likovne umetnosti “Profesor Asen Diamandiev”, koji su obišli slikarske klase, grafičke radionice i radionicu zidnog slikarstva na Fakultetu umetnosti u Nišu.