I ove godine uspešno je ostvarena saradnja visokoškolskih ustanova FU Niš, AU Novi Sad i FLU Beograd u vidu zajedničke izložbe studenata koji pohađaju predmet grafika kao redovni ili izborni.

Izložbe se realizuju svake akademske godine a ove godine domaćini su studenti i profesori novosadske Akademije umetnosti.

Na izložbi pod nazivom „Grafika i crtež“ učestvuje 33 studenta sa Fakulteta umetnosti u Nišu, 11 studenata sa Fakulteta likovnih umetnosti u Beogradu, i 64 studenta sa Akademije umetnosti u Novom Sadu.

Izložba prikazuje široki raspon poetika i različitih pristupa u svim grafičkim tehnikama, kao i crtež kao polaznu tačku.

Cilj ove saradnje je afirmacija studenata kao mladih umetnika na početku njihovog stvaralačkog puta, podsticaj za dalji rad i njihova motivacija za buduća povezivanja sa kolegama.

Izložbu realizovali:

Dr um. Vladimir Milanović, vanr. prof.- FLU Beograd