Izložba “GRAFIKA I CRTEŽ”, biće otvorena u Pavilјonu u Tvrđavi, u četvrtak 25. marta 2021. godine u 13 časova, uz poštovanje svih propisanih epidemioloških mera. Izložba će biti otvorena do 11. aprila 2021. godine.

Osnovni cilј i zadatak ove izložbe je da predstavi aktuelnu studentsku produkciju umetničkih radova iz uže umetničke oblasti grafika, poveže i motiviše studente za buduća postignuća, koji u toku svog školovanja pohađaju predmete Grafika i Crtanje na visokoškolskim ustanovama.

Izložba GRAFIKA I CRTEŽ inicirana je 2012. godine od strane redovne profesorke Bilјane Vuković sa departmana za grafiku Fakulteta likovnih umetnosti u Beogradu i redovne profesorke Anice Radošević Babić sa katedre za grafiku Akademije umetnosti u Novom Sadu. Izložbe su se odvijale naizmenično od 2012. do 2019 godine, prvo na Akademiji umetnosti u Novom Sadu a zatim sledeće godine u galeriji Fakulteta likovnih umetnosti u Beogradu, do 2019 godine kada je izložba realizovana u Novom Sadu u velikoj galeriji Svilare-kulturne stanice gde su se ovoj manifestaciji pridružili i studenti Fakulteta umetnosti iz Niša.