Izložba pod nazivom “Novi naslovi” svečano je otvorena 21. marta 2019. godine u 19 časova u Modernoj galeriji u Lazarevcu. Autori izložbe su mr Sanja Dević i mr Bilјana Stanković, docenti na Departmanu za primenjene umetnosti.

„…Izložba pod nazivom Novi naslovi mr Sanje Dević i mr Bilјane Stanković, talentovanih i aktivnih grafičkih dizajnerki angažovanih u nastavi na Departmanu za primenjene umetnosti Fakulteta umetnosti u Nišu, Univerziteta u Nišu, sastoji se od dva ciklusa sastavlјena od po petnaest radova u formi plakata, omilјenim vidovima grafičkog dizajna ove dve autorke što svedoče njihove brojne realizovane izložbe kako u zemlјi, tako i u inostranstvu. U najbolјoj tradiciji komplementarne saradnje, autorke ostaju dosledne sopstvenim izrazima i ličnim traganjima, povezujući ih i integrišući u jednu skladnu međusobno usaglašenu celinu koja se poima kroz objedinjujuću kombinatoriku likovno – grafičkih elemenata i tipografije. Sam izbor reči u naslovu izložbe upućuje da su autorke svoju pažnju usmerile na komunikativne veštine i umeće njihove (zlo)upotrebe u ophođenju sa lјudima koji je vidlјiv i osetan u aktuelnoj sferi digitalnih i štampanih medija….

….Izložbom Novi naslovi Sanja Dević i Bilјana Stanković vraćaju težište savremenog sveta koji srlјa stranputicom besmisla, na čvrste temelјe proverenih osvedočenih vrednosti samospoznaje, identiteta i promišlјene komunikacije kojima modernost i digitalizacija ništa ne oduzimaju, već, baš naprotiv, samo doprinose i dodaju na kvalitetu….“ (Prof. dr Tijana Borić, Istoričar umetnosti)