Sa velikim zadovoljstvom vas pozivamo na otvaranje “Izložbe nagrađenih radova studenata Fakulteta umetnosti u Nišu”. Izložba obuhvata nagrađene radove nastale u periodu od 2019. do 2022. godine, kreirane u okviru nastavnog procesa na studijskim programima Departmana za likovne umetnosti i Departmana za primenjene umetnosti.

Izložba će biti otvorena 19. maja 2023. godine, u 18 časova, u Galeriji Univerziteta u Nišu, Univerzitetskoj biblioteci “Nikola Tesla”, Kej Mike Paligorića 2 i u Koncertno-izložbenom prostoru Fakulteta umetnosti u Nišu, Knjaževačka 2a.

Izlagači: Natalija Stamenković, Sanja Đorđević, Aleksandra Milutinović, Nikola Milanov, Nataša Stošić, Ivana Dunjić, Stevan Denić, Jelena Malikov, Olga Arsić, Vanja Radojičić, Aleksandra Stefanović, Natalija Ilić, Stefana Jovanović, Natalija Đorđević, Danilo Paunović, Mina Živić, Nevena Stojanović, Kristina Đurđević, Jovana Milojević, Anastasija Kocić, Aleksandra Stanković, Minja Đorđević, Sara Stojanović, Marta Pejčić, Irena Tasić, Milica Zdravković, Teodora Nikolić, Ksenija Stanković, Nadežda Ristić, Jovana Đorđević, Jana Novaković, Nađa Stanisavljević i Mila Teokarević.

Mentori: mr Katarina Đorđević, red. profesor,  mr Bratislav Bašić, red. profesor.  dr um. Slavica Dragosavac, red. profesor, mr Sanja Dević, vanr. profesor, Anita Milić, vanr. profesor

Predmetni nastavnici: mr Bojan Živić, red. profesor, dr um. Slobodan Radojković, dr um. Nikola Marković, vanr. profesor, Miljan Nedeljković, vanr. profesor, mr Stevan Kitić, docent i mr Vladan Ranđelović, docent.

Asistenti sa doktoratom: dr um. Miljana Radenković, dr um. Jefimija Stoičić, dr um. Jovana Đorđević, dr um. Jovana Nikolić