Kolektivna izložba radova studenata Fakulteta umetnosti u Nišu u Galeriji niškog kulturnog centra pod nazivom “The Revolution Will Not Be Televised Meaning otvorena je od 25. decembra 2020. do 18. januara 2021. godine. Na izložbi svoje radove izlažu studenti Aleksandra Stanković, Andrijana Stanković, Helena Milošević, Kristina Đurđević, Marko Tomić, Mila Teokarević, Paulina Aleksić, Sara Popović i Teodora Nikolić, a realizovani su pod mentorstvom van. prof. Anite Milić na izbornom predmetu Grafički dizajn osnove. Vizuelni identitet izložbe realizovala je asiss. dr um. Milјane Radenković.

Način na koji se percipiraju sadržaj i značenja u radovima iz Grafičkog dizajna pomenutih studenata, ostvaruje se konstrukcijom znakova u okvirima kulturalnih vrednosti, stavova i verovanja recipijenta, a njihov jezik vizuelne retorike ostaje zaroblјen u zamci dualiteta prisustvo-odsustvo. Nevidlјivi sadržaji koji nas podsećaju, opominju, koji nam sugerišu i zastrašuju nas, ostaju na radovima kao dokaz o počinjenom zločinu. Nasilјe nad slabijima, kao što su deca, žene, životinje… zabeleženo je kao nemoć čoveka da ono što primeti, oseća i doživi, glasno iznese u javnost i promeni svet na bolјe. Kao što se pokazalo kroz istoriju, umetnost retko ostaje slepa, gluva i nema na velike društvene anomalije, te svesni postojeće pretnje, studenti kreativnim postupkom nas podstiču na razmišlјanje o pitanjima pred kojima smo nezaštićeni, na promišlјanje o svetu i lјudima, životnoj sredini i trenutnim problemima čovečanstva čija značenja najavlјuju radikalnu promenu.