Izložba radova studenata Departmana za primenjene umetnosti “PIXEL / FLORAL / VEKTOR”, nastali na predmetu Grafičke komunikacije pod mentorstvom doc. Anite Milić i ass. dr Milјane Radenković, biće otvorena u Galeriji Niškog kulturnog centra, u četvrtak, 27. decembra 2018. godine, sa početkom u 18 časova.

“Pojmovi kao što su misao i mišlјenje nisu jednoznačni, barem ne u običnom govoru. Jezikom vizuelne retorike, pomenuti procesi imaju dublјe značenje koje potvrđuje i studentska izložba pod nazivom PIXEL / FLORAL / VECTOR. Nјome su integrisana dva zadatka PIKSEL >> VEKTOR i LOGOTIP, koje III godina studijskog programa za grafički dizajn, Fakulteta umetnosti u Nišu, izučava na predmetu Grafičke komunikacije.

Postignut umetnički preobražaj otkriva kreativne kapacitete studenata i njihovo konstantno usavršavanje na predmetu Grafičke komunikacije.

Namera mentora bila je da kod studenata, koji tek stasavaju u buduće grafičke dizajnere, izazove misaoni postupak u genezi ideje, kao i logičku povezanost majornu za primenjene umetnosti i grafički dizajn.”

prof. doc. Anita Milić