Izložba slika “Bekstvo” autora Aleksandra Markovića, studenta završne godine Fakulteta umetnosti u Nišu u klasi red. prof. mr Katarine Đorđević, biće otvorena u subotu 12. maja 2018. godine u 18 sati u prostorijama Kancelarije za mlade u Oficirskom domu (ul. Orlovića Pavla 28a, Niš).

Izložba obuhvata ceo ciklus slika inspirisan temom logora na Crvenom Krstu za vreme Drugog svetskog rata. Prikazuje najznačajnije ličnosti i događaje koji su obeležili period Drugog svetskog rata u ovom logoru sa posebnim naglaskom na bekstvu logoraša koje se dogodilo 12. februara 1942. godine po čemu je ovaj logor jedinstven u svetu.

Autoru je osnovna ideja bila da prikaže psihološka stanja mučenih zarobljenika i njihovu potrebu za slobodom, koja im je pružila nadljudsku snagu da izdrže torturu i spasu svoje živote.

Otvaranje ce biti praćeno i odabranim muzičkim programom u izvedbi studenata Fakulteta umetnosti u Nišu sa muzičkog odseka: Andjela Stanković – klavir, Jovana Pavlović – violina i Dejana Radanović – harmonika.