Izložba radova studenata Departmana za primenjene umetnosti iz oblasti prostorne grafike biće otvorena u petak, 26. aprila 2024. godine, u 18 sati u Galeriji Niškog kulturnog centra. Na izložbi će biti prikazani radovi nastali na studijskom programu Grafički dizajn, pod mentorstvom vanr. prof. mr Sanje Dević, doc. dr um. Jefimije Stoičić i vanr. prof. Anite Milić.

“…Grafičko oblikovanje ambalaže, često zanemareno kao čista praktičnost, zapravo je platno za umetnički izraz i filozofsku refleksiju. Ono predstavlja spoj forme i funkcije, gde se estetika besprekorno stapa sa korisnošću. Njegov pravi potencijal leži u oblasti inovacija, gde studenti svojim svežim perspektivama i neograničenom kreativnošću igraju ključnu ulogu. Studenti treće, četvrte i pete godine, na predmetu Prostorna grafika, oslobođeni predrasuda, poseduju sposobnost da pomeraju granice i redefinišu paradigme u ovom umetničkom obliku. Njihovo inovativno razmišljanje udahnjuje novi život oblikovanju ambalaže, dajući “običnom”, kroz kanal mašte i inspiracije, nešto novo, potpuno nesvakidašnje. Kroz njihovu kreativnost i dosetljivost, oni ne samo da oblikuju budućnost dizajna ambalaže, već i doprinose širem diskursu o estetici, održivosti i ljudskoj povezanosti…”

doc. dr um. Jefimija Stoičić

Dizajn plakata: Saša Branković, studentkinja III godine OAS