Izložba pod nazivom “mesaĝo” studenata Departmana za primenjene umetnosti biće otvorena u Galeriji Niškog kulturnog centra u Nišu, u sredu 25. decembra 2019. godine u 19 časova. Studenti IV godine osnovnih akademskih studija predstaviće se radovima nastalim u okviru predmeta Grafičke komunikacije, pod mentorstvom van. prof. Anite Milić i Milјane Radenković, asistenta na Fakultetu umetnosti u Nišu.

Raznolika vizuelna tumačenja ambigrama, motivacionih poruka i vizuelnih identiteta studenata IV godine sa Departmana za primenjene umetnosti Fakulteta umetnosti u Nišu, osim kreativnih i originalnih rešenja povezuje snažna ideja. Ona utiče na recipijente na mnogo dublјem nivou i predstavlјa mnogo više od prezentacije.

Sadržajne, slojevite i duhovite poruke kojima se mladi autori služe, proizilaze iz temelјnog rada na umetničko-istraživačkom polјu sa potencijalom za nadgradnju znanja i veština. U težnji za profesionalnim pristupom, ostvarene su pamtlјive i efektne metafore.

Bogata vizuelna poetika ove izložbe otkriva nam bitnu komponentu savremenog obrazovanja u oblasti grafičkog dizajna, a to je rad na korelaciji visokog umetničkog dometa obrazovnih institucija i domena kreativnih industrija, kao i njihove zajedničke uloge u budućnosti.

Za rešavanje problema u grafičkim komunikacijama, ne zaboravimo, PORUKA ima glavnu ulogu.