Izložba radova studenata sa Departmana za primenjene umetnosti “PROSTORNA GRAFIKA” biće otvorena u Galeriji Niškog Kulturnog Centra, u petak, 04. maja 2018. godine sa početkom u 19 časova. Izloženi radovi realizovani su na istoimenom predmetu na studijskom programu Grafički dizajn. Mentor: mr Sanja Dević, asistent: Jefimija Kocić.

“… Studenti koji hrabro koračaju kroz digitalne hodnike upotrebljivog danas su, više nego ikad,

spremni da pomeraju granice ustaljenih šablonskih prikaza, istovremeno svesni uticaja koji ostavljaju na posmatrače. Interakcije koje ostvaruju svojim idejama reflektuju jedan novi način oblikovanja i prezentovanja rada, kroz razvoj, sazrevanje i transformaciju misli.

Sa tržišnog aspekta, interpretacije zadatih tema možemo sa lakoćom zamisliti kao već postojeće proizvode, pak ipak autentične, oblikovane da zadovolje svačiju potrebu.

Realizacija projekata, uspešno ostvarenih saradnjom sa privatnim i nevladinim organizacijama i kompanijama , govori o potrebi kreativne industrije da ove mlade ljude uključi u svoje proizvodne procese. Važno je napomenuti da prepoznavanje ove potrebe podiže svest o samom značaju grafičkog dizajna i kakav uticaj on ima na svakodnevni život pojedinca.

Koncept izložbe nam daje uvid u program koji se obrađuje na predmetu Prostorna grafika, na Osnovnim akademskim i Master akademskim studijama, a predstavlja refleksiju i presek rada interpretiranog u različitim temama mladih dizajnera, koji tek stupaju u profesionalni život…” (iz teksta doc. Sanje Dević)