Izložba “PROSTORNA GRAFIKA” radova studenata sa Departmana za primenjene umetnosti biće otvorena u Galeriji Niškog Kulturnog Centra, u petak, 19. aprila 2019. godine sa početkom u 19 sati. Izloženi radovi realizovani su u okviru predmeta Prostorna grafika pod mentorstvom doc. mr Sanje Dević i asistenta mas. Jefimije Kocić.

“…Višegodišnja saradnja Departmana za primenjene umetnosti Fakulteta umetnosti u Nišu i Galerije Niškog kulturnog centra prevashodno daje uvid u otvorenost i fleksibilnost prikazivanja programa, čiji je cilј da oplemeni publiku vizuelnim sadržajem iz oblasti dizajna i na nju ostavi trag.

Uloga protagonista ove izlozbe iz tog razloga je ista svake godine i upravo se odnosi na edukaciju publike o zanimlјivim, nekonvencionalnim, drugačijim dizajnerskim rešenjima, koja su nastala iz kritičkog mišlјenja kombinacije tehnologije štampe i sredstava dizajna,  kako bi što efektnije interpretirale one vrednosti  koje zadovolјavaju potrebe tržišta.

Studenti Fakulteta umetnosti , predstavlјaju samo deo svog umeća, kroz grafičko oblikovanje ambalaže i prostora, kako bi distinktivne forme učinili razumlјivijim i komunikativnijim. Nakon prvog utiska, koji je u neku ruku dinamičan i ekspresivan, nije teško prepoznati vrlo doslednu školsku sistematičnost u radu i implementaciju stečenih znanja.

Prepoznavanje činjenice da je sadržaj koji stvaramo drugačiji u svakom smislu, da sadrži važnu komponentu društvene kritike, da je inkluzivan i progresivan, da je naklonjen razmeni znanja i eksperimentu, da je interaktivan, da neguje kulturu različitosti sa idejom kako promeniti društvo na bolјe, navodi na misao da ovu dizajnersku scenu u povoju treba održavati i pružiti joj što više mogućnosti da se razvija…” doc. mr Sanja Dević