Izložba studenata Departmana za primenjene umetnosti Fakulteta umetnosti u Nišu “Prostorna grafika i ilustracija”, pod mentorstvom van. prof. mr Sanje Dević i asistenta dr um. Jefimije Kocić, biće otvorena u utorak 15. juna 2021. godine sa početkom u 18 časova u Galeriji muzeja “Horeum Margi – Ravno” u Ćupriji.

“U vreme pandemije, koja je onemogućila i usporila mnoge delatnosti, grafički dizajn,  kao i nastava iz ove oblasti, nastavlјaju rad svojim uobičajenim tokom i u poznatom  digitalnom okruženju.

Izložba studenata Departmana za primenjene umetnosti Fakulteta umetnosti u Nišu  predstavlјa vredan nastavak beleženja i kontekstualizacije zadatih tema kroz ideje  proizašle iz kritičkog promišlјanja tehnologije štampe i nastojanja da se sredstvima  dizajna ostvari komunikacija sa publikom. Dizajn u ovom svom pojavnom obliku ima  mnogo lica, a ne jedan monolitni oblik, transdisciplinaran je, a njegov sadržaj  odražava rezultat otvorenosti i fleksibilnosti autora, pa samim tim ima i  edukativan karakter. Vizuelni prikaz radova je procesualan, naklonjen saradnjama,  razmeni znanja i eksperimentu, a sadržaj koji formira daje prepoznatlјive oblike,  razumlјive i komunikativne.

Radovi, nastali kroz individualnu dizajnersku prizmu,svojom šarolikošću ostavlјaju  utisak dinamike i ekspresivnosti. U njima zaista nije teško prepoznati doslednost i  školsku sistematičnost pri implementaciji robnih marki, ilustracija, logotipa ili  karakterističnih boja. Korišćenje svih ovih elemenata pruža uobličen estetski iskaz  koji se provlači u projektima od početka do kraja.

Pristup grafičkom dizajnu naših studenata, na tehnološkoj lestvici ukazuje na  sinergiju talenta i želјe za sopstvenim usavršavanjem. Verujem da će svojom  posvećenošću postići mnogobrojne uspehe i ujedno biti uzor narednim generacijama.” Sanja Dević