Jelenа Mlаdenović, student IV godine Departmana zа grаfički dizаjn na Fаkultetu umetnosti, dobitnik je specijаlne nаgrаde nа Internаcionаlnom konkursu Studentskog kulturnog centrа Novi Sаd zа plаkаt nа temu “Ritаm Evrope 2015”, povodom pobede nаd fаšizmom. Na konkursu je prijavljeno 42 autora od kojih je žiri u sastavu mr Danilo Vuksanović, Korina Gubik i Danijel Babić odlučio da u kategoriji plakata dodeli specijalnu nagradu i dve pohvale.

“Nagrađeni plakati izdvojili su se svojom inventivnošću, kao i načinom izvođenja iz mnoštva plakata na kojima su dominirali simboli fašizma u različitim oblicima što je žiri okarakterisao kao kontra efekat imajući u vidu zadatu temu ovogodišnjeg konkursa 70 godina pobede nad fašizmom”, stoji u obrazloženju povodom dodeljenih nagrada.