Na osnovu konačne kategorizacije naučni časopisi Artefact, časopis Fakulteta umetnosti u Nišu i naučni časopis Facta Universitatis, Series: Visual Arts and Music, časopis Univerziteta u Nišu, iz serije „Facta Universitatis”, predstavlјaju časopise nacionalnog značaja, kojima se dodelјuje kategorizacija domaći novopokrenuti naučni časopis (M54).

Odlukom o kategorizaciji naučnih časopisa koji izlaze u Srbiji, Ministar prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije, na predlog Matičnog naučnog odbora za istoriju, arheologiju i etnologiju, Zakona o naučnoistraživačkoj delatnosti, bibliometrijskog izveštaja o časopisima, kao i na osnovu Pravilnika o postupku i načinu vrednovanja i kvantitativnom iskazivanju naučnoistraživačkih rezultata istraživača utvrdio je konačnu listu časopisa za 2018. godinu.

Uredništva zahvalјuju svim autorima radova na ukazanom poverenju časopisima Artefact i Facta Universitatis, Series: Visual Arts and Music kao i angažovanim recenzentima i članovima uređivačkog odbora, čiji rad obavezuje sadašnje i buduće članove uredništva časopisa na dalјe unapređenje časopisa i povećanje kvaliteta i uticajnosti kako u srpskoj, tako i u međunarodnoj akademskoj zajednici.