Klavirskim resitalom pijaniste Andrije Mamutovića, saradnika u nastavi na Fakultetu umetnosti u Nišu, završava se Koncerta sezona FU 2014. Na programu su dela Baha, Mocarta, Šopena i Skrjabina. Koncert počinje u 20 sati a ulaz je slobodan.

Detaljan program i biografiju možete pogledati na sajtu Koncertne sezone FU.

U okviru sezone održano je preko 40 koncerata, na kojima su, pored profesora i studenata Fakulteta umetnosti, nastupali i eminentni umetnici iz Srbije i inostranstva.

Koncertna sezona FU 2014. je proglašena humanitarnom aktivnošću kroz prikupljanje dobrovoljnih novčanih priloga koji će biti uplaćeni na namenski račun Vlade Republike Srbije. Akcija prikupljanja novčanih sredstava će trajati i tokom 2015. godine. Profesori i studenti Fakulteta umetnosti u Nišu kroz nastupe na humanitarnim koncertima daju svoj skromni doprinos velikim humanim naporima cele zajednice kako bi se pomoglo onima kojima je pomoć neophodna.