Četvrtak, 14. 12.2023 godine, Koncertno-izložbeni prostor Fakulteta umetnosti u Nišu (Knjaževačka 2a), 19 časova

Umetnički rukovodilac: Mirjana Nešković, docent za kamernu muziku Filološko- umetničkog fakulteta u Kragujevcu

Kamerni orkestar Filološko- umetničkog fakulteta osnovan je u novembru 2022. godine na inicijativu Mirjane Nešković, docenta za kamernu muziku FILUM-a i umetničkog rukovodioca orkestra.

Ovaj projekat nastao je sa idejom da, kroz vrlo dinamičan i intenzivan rad, ubrza proces pripremanja programa kod studenata i predstavi praktičan rad sviranja u kamernom orkestru. Ansambl čine studenti Katedre za gudačke instrumente Filološko-umetničkog fakulteta.

Od svog osnivanja, kamerni orkestar FILUM-a uspeo je da ostvari visok nivo interpretacije i to u različitim muzičkim stilovima, a jedna od vrlo važnih komponenti ovog ansambla jeste i mogućnost solističkih nastupa studenata svih izvođačkih modula Filološko-umetničkog fakulteta sa ovim orkestrom. Kamerni orkestar već drugu sezonu zaredom aktivno učestvuje u koncertnoj sezoni FILUM-a u Kragujevcu.

PROGRAM KONCERTA:

Hajnrih Biber (1644-1704): Battalia à 10 (1673), za gudački orkestar i kontinuo

Johan Sebastijan Bah (1685-1750): Koncert za čembalo i gudački orkestar A-duru (1854), BWV 105 (u verziji sa harmonikom)

Allegro- Larghetto-Allegro ma non tanto

solistkinja: Nadežda Milenković, harmonika

klasa: Vojin Vasović, red. prof.

Pjotr Ilič Čajkovski (1840-1893): Pezzo Capriccioso (1887), op. 62, za violončelo i orkestar  (aranžman za gudače- Volfgang Birtel)

solista: Vasilij Sokolovski, violončelo

klasa: Milutin Mladenović, red. prof.

Edvard Grig (1843-1907): Holberg svita (1884), op. 40, za gudački orkestar

Praeludium- Sarabande-Gavotte- Air-Rigaudon