U sredu 02. aprila 2014. publici će se predstaviti violinistkinja dr Mina Mendelson, docent i pijanistkinja Senka Simonović, umetnički saradnik Fakulteta umetnosti u Nišu. Na programu su dela za violinu i klavir poznatih kompozitora Baha, Betovena, Bloha i Ravela. Koncert će se održati u Koncertno – izložbenom prostoru FU (Knjaževačka 2a) sa početkom u 20 sati. Ulaz na koncert je slobodan uz besplatan primerak ulaznice.

Dr Mina Mendelson, diplomirala na FMU u Beogradu, u klasi prof. Fern Rašković, magistrirala 2003. a doktorske studije završila je 2014. godine. Održala je veliki broj resitala u reprezentativnim salama širom Srbije. Nastupala kao solista sa BGO Dušan Skovran, Kamernim ansamblom Mokranjac i sa Gudačima Svetog Đorđa, a kao član istoimenog gudačkog kvarteta učestvovala na majstorskom kursu u Londonu, u klasi prof. D. Takenoa. Kao stipendista Vlade Kraljevine Norveške usavršavala se na Univerzitetu u Kristijansandu kod prof. S. Grolmus i prof. S. Baradua. Na Fakultetu umetnosti u Nišu radi od 2003. godine. Trenutno je docent na Katedri za gudačke instrumente.

Senka Simonović, diplomirala na Akademiji umetnosti u Novom Sadu, 2007. godine, u klasi prof. Svetlane Bogino. Usavršavala se dve godine u Parizu kod eminentog profesora i pijaniste Eugena Inđića. Kao učesnik Nacionalne koncertne sezone 2008/2009. održala je niz koncerata u Nišu, Kruševcu, Vranju, Leskovcu i Kraljevu. Osim brojnih koncerata u prestižnim dvoranama u zemlji nastupala je i u Crnoj Gori, Italiji i Francuskoj. Trenutno je zaposlena kao umetnički saradnik na Katedri za gudačke instrumente Fakulteta umetnosti u Nišu.

Program koncerta možete pogledati na sajtu Koncertne sezone FU.