Kamerni orkestar “Concertante” Fakulteta umetnosti Univerziteta u Nišu pod dirigentskom palicom Milene Injac i solistima Anđelom Bratić, flauta i Jovankom Kerković Aranđelović, klavir, nastupiće na 26. Međunarodnoj tribini kompozitora u Beogradu. Koncert će se održati u utorak 10. oktobra 2017. godine sa početkom u 18 sati u Velikoj sali Studentskog kulturnog centra Beograd. Na programu će biti i delo kompozitora Dragana Tomića – Konstantinova fuga za gudače.

“26. Međunarodna tribina kompozitora, jedini festival savremene umetničke muzike u našoj zemlji, predstaviće dela stvaralaca iz 19 zemalja od Japana do Argentine i od Finske do Kine. Od 400 partitura pristiglih na konkurs Festivala, kompozitorka Branka Popović, kao selektor, za program je odabrala 55 ostvarenja koja će, kao i prethodnih dvadeset pet godina, zastupati vreme muzike danas, njegovu inovativnost, provokativnost, njegove strukture, iluminacije, refleksije, aluzije. Festival okuplja izvođače, prvenstveno zainteresovane za savremeni zvuk, koji sa puno afiniteta prate razvoj novih izražajnih sredstava i odgovaraju pravom merom na provokativnost novog virtuoziteta.
Muzičko delo neodvojivo je od svog tumača, njegov život, njegovo trajanje, njegov blesak, u rukama je onih koji ga izvode. Otuda je festival kompozitora ujedno i festival interpretatora koji su im dorasli, koji njihovu muziku cene, shvataju i koji će je briljantno predstaviti.”
Ivana Trišić, predsednica Udruženja kompozitora Srbije
Kamerni orkestar Concertante Fakulteta umetnosti Univerziteta u Nišu
Milena Injac, dirigent
Anđela Bratić, flauta